Εθνικές και Ευρωπαϊκές Ετικέτες Ποιότητας 2022

Την σχολική χρονιά 2021-2022 πραγματοποιήθηκαν δύο προγράμματα etwinning. Και για τα δύο προγράμματα βραβευτήκαμε με Εθνικές και Ευρωπαϊκές Ετικέτες Ποιότητας!

Το ένα ήταν σε συνδυασμό με το πρόγραμμα Erasmus “Cultures on a Palette” 2019-2022 σε συνεργασία με Γαλλία, Εσθονία, Ισπανία, Τουρκία και συντονιστικό σχολείο το Γυμνάσιο με Λ.Τ. Ασωπίας.

Το δεύτερο πρόγραμμα με τίτλο “Let’s talk business” πραγματοποιήθηκε από τους μαθητές της γ’ γυμνασίου σε συνδυασμό με το νέο μάθημα Εργαστήρια Δεξιοτήτων και αφορούσε στο στήσιμο μιας επιχείρισης. Συνεργάτες μας ήταν σχολεία από την Ισπανία, Ιταλία, Ουκρανία. Οι μαθητές έφτιαξαν μια επιχείριση ανακύκλωσης συσκευασιών και τα αντικείμενα που δημιούργησαν τα πούλησαν σε μπαζάρ που διοργανώθηκε στην λήξη της σχολικής χρονιάς. Τα χρήματα δόθηκαν στο Χαμόγελο του Παιδιού.

Πολλά συγχαρητήρια σε μαθητές και εκπαιδευτικούς για την αξιόλογη προσπάθειά τους!