ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2023

Τελευταία μέρα της χρονιάς, μάθημα δεν θέλουμε, λένε οι μαθητές! Εμείς όμως κάναμε μάθημα…όχι το κλασικό, με βιβλία, τετράδια, εξέταση, παράδοση (τα ‘χουμε ξεπεράσει αυτά!!!). Το τελευταίο μάθημα της χρονιάς το “δίδαξαν” οι ίδιοι οι μαθητές: απήγγειλαν ποιήματα των Κ. Μόντη, Γ.Δροσίνη, Νικηφόρου Βρεττάκου, Οδυσσέα Ελύτη,Τ.Λειβαδίτη και ένα ποίημα από την Αϊτή.

Ο διευθυντής διάβασε ένα απόσπασμα από Παπαδιαμάντη

και ακολούθησε το χριστουγεννιάτικο θεατρικό “Τα Χριστούγεννα της Νικολέτας” που δίδαξε στους μαθητές το πραγματικό πνεύμα των γιορτών!

Η όμορφη γιορτή έκλεισε με Χριστουγεννιάτικα κάλαντα που τραγούδησε η χορωδία μας!

Συγχαρητήρια στους μαθητές για την άψογη παρουσία τους!

Συγχαρητήρια στις εκπαιδευτικούς κυρίες Κοντού και Κεφαλά για την διοργάνωση της γιορτής και την μουσικό μας κυρία Κατσαουνίδου για την μουσική επένδυση!

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!