ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Στη διάρκεια της περιόδου της διακοπής των μαθημάτων το σχολείο μας ανταποκρίθηκε γρήγορα και με την δική σας συμμετοχή και αποδοτικά. Ξεκίνησε άμεσα στις 11 Μαρτίου η ανάρτηση εκπαιδευτικού υλικού στο ΠΣΔ, στις 23 Μαρτίου άρχισαν τα μαθήματα σύγχρονης εξ αποστάσεως (πλατφόρμα WEBEX) στην Γ΄ Λυκείου και από 1 Απριλίου σε όλες τις τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου και σχεδόν σε όλα τα μαθήματα.

Κατά την διάρκεια της Μεγάλης εβδομάδας δεν θα γίνουν προγραμματισμένα μαθήματα εξ αποστάσεως σύγχρονης εκπαίδευσης(πλατφόρμα WEBEX). Εάν κάποια προγραμματισμένα μαθήματα δεν έγιναν για διάφορους λόγους και ο καθηγητής θεωρεί απαραίτητο να τα αναπληρώσει θα ειδοποιηθείτε σχετικά.

Η ανάρτηση εκπαιδευτικού υλικού  στο ΠΣΔ και ειδικά στην e-class και e-me θα συνεχιστεί κανονικά.

Παράκληση κάθε ημέρα(βραδινές ώρες) να επισκέπτεστε την ιστοσελίδα του σχολείου και να ελέγχετε το mail σας στο ΠΣΔ(αυτό που έχει την μορφή a125345@sch.gr) για να ενημερώνεστε.
Σας ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

Ιωάννης Β. Μπουραντάς