ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΦΟ.Δ.Σ.Α ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Στα πλαίσια των προγραμμάτων περιβαλλοντικής εκπαίδευσης που υλοποιούνται τη φετινή χρονιά στο σχολείο μας, είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε, την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2020 τους υπεύθυνους του Φορέα Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων Στερεάς Ελλάδας.

Ο πρόεδρος του ΦΟΔΣΑ κύριος Φρούσιος Αναστάσιος και η κυρία Λακιώτη Σοφία ενημέρωσαν τα μέλη της περιβαλλοντικής ομάδας, μαθητές της α’ και β’ γυμνασίου, για τον σωστό τρόπο ανακύκλωσης, τα απορρίμματα που μπορούμε να ανακυκλώσουμε, τους ειδικούς κάδους που προβλέπονται για την ανακύκλωση των διαφορετικών υλικών. Μοίρασαν διαφημιστικά καπέλα και ενημερωτικό υλικό σε όλους τους μαθητές και δώρισαν στο σχολείο έναν κάδο κομποστοποίησης.

Θα θέλαμε να τους ευχαριστήσουμε για την ενημέρωση και είμαστε σίγουροι ότι θα συνεχίσουμε την συνεργασία μας και τα επόμενα χρόνια καθώς το σχολείο μας οργανώνει και συμμετέχει πάντα σε περιβαλλοντικές δράσεις και προγράμματα.