“Make a Wish”-“Το Αστέρι της Ευχής”

Είκοσι τέσσερα χρόνια συμπληρώνει φέτος το πρόγραμμα που αφορά σε ένα χάρτινο Αστέρι το οποίο διατίθεται με τη συμβολική δωρεά των €2.

Το σχολείο μας ξεκίνησε τη  συμμετοχή στο πρόγραμμα κάνε μια ευχή από το σχολικό έτος 2018-2019

Κάθε χρόνο οι μαθητές δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον  για την συγκεκριμένη δράση και έχουμε μια συμμετοχή που φτάνει σχεδόν το εκατό τοις  εκατό των μαθητών.

• Η εκπλήρωση της ευχής ενός παιδιού με σοβαρή ασθένεια δεν είναι απλά ένα δώρο που ικανοποιεί μία επιθυμία.
  • Είναι δύναμη.
  • Είναι ελπίδα.
  • Είναι ζωή.
  • Είναι ο λόγος να πιστέψει ότι μπορεί να γίνει καλά!

Φέτος με τη συμμετοχή μας  το σχολείο  βοήθησε   την Μαρία  3 ετών να πραγματοποιήσει την ευχή της, η οποία ήταν να συναντήσει  τη Minnie

Οι γονείς της δεν επιθυμούν τη δημοσιοποίηση της ασθένειας.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ»

ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΣΟΥ

Μια ομάδα μαθητριών του σχολείου μας αξιοποίησε την μακέτα του Αστεριού που μας προμήθευσε το  Make-A-Wish και με εφόδια τη φαντασία και το ταλέντο τους δημιούργησε το δικό της Αστέρι!

Οι μαθητές μας μάλιστα πήραν και Έπαινο συμμετοχής στον διαγωνισμό!