ΠΟΔΗΛΑΤΑΔΑ-ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την απόφαση του Υπουργείου να επιτρέψει τις εκδηλώσεις λήξης του σχολικού έτους 2019-2020, υπό την προϋπόθεση να γίνουν σε ανοικτό χώρο και με λήψη όλων των απαραίτητων υγειονομικών μέτρων για αποφυγή μετάδοσης του ιού Covid19, ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου αποφάσισε-με την βεβαιότητα ότι θα συμφωνήσουν-να προτείνει στους μαθητές/τριες:

Α)Την διεξαγωγή ποδηλατάδας την Τετάρτη 17/06/20 και ώρα 17.30 με τόπο συγκέντρωσης το ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ κοντά στην διασταύρωση Ασωπίας-Καλλιθέας-Άρματος. Η διαδρομή θα είναι μέσα από τα χωράφια της Καλλιθέας και της Ασωπίας(ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ – Κούρτα – Τσούκα – Καταβασιά – Αγία Σωτήρα – Διπλό-Σκάλα – ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΣΩΠΙΑΣ). Υπεύθυνος κ. Μεσσαλάς.  Επιτρέπεται και στους καθηγητές/τριες να συμμετάσχουν.

Β)Την διοργάνωση τελετής λήξης  την Δευτέρα 29 Ιουνίου στην αυλή του σχολείου. Θα αποχαιρετίσουμε τους μαθητές/τριες της Γ΄ Λυκείου και θα παρουσιάσουμε σε συντομία τις δράσεις του σχολείου το 2019-20.

Μόνον μαθητές/τριες και καθηγητές/τριες, όχι γονείς, αδέλφια και φίλοι.

Ασωπία 12/06/2020