ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2024-2025

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών/μαθητριών για το σχολικό έτος 2024-2025 στις Α΄,  Β΄  & Γ΄ Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου θα γίνουν ηλεκτρονικά σύμφωνα με τις οδηγίες  ΥΠΑΙΘΑ που είναι αναρτημένες στο link.

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών πρέπει από την εφαρμογή gov.gr να συμπληρώσουν υπεύθυνη δήλωση που θα ορίζουν τον γονέα/κηδεμόνα που θα κάνει την εγγραφή και να την αποστείλουν ηλεκτρονικά στο σχολείο.

Όταν ενεργοποιηθεί η πλατφόρμα εγγραφών(συνήθως στα μέσα Ιουνίου) θα πραγματοποιήσουν την εγγραφή ηλεκτρονικά.

Το σχολείο για την διευκόλυνση όσων δεν μπορούν να διεκπεραιώσουν τη διαδικασία ηλεκτρονικά, θα μοιράσει έντυπη υπεύθυνη δήλωση και οδηγίες σε όλους τους μαθητές/μαθήτριες  της γ΄ Γυμνασίου και  Α΄ & Β΄ Λυκείου, για την χειρόγραφη συμπλήρωση.

Ακολουθεί ο σύνδεσμος με τις οδηγίες και τις υπεύθυνες δηλώσεις